El Concurs de Teatre Faller comença aquesta nit la seua programació de temporada. Si els agrada el teatre en valencià, ací tenen el calendari d’actuacions. Les funcions són a l’Espai La Rambleta, però a més a més l’accés a la sala és gratuït. Si preparen ja l’agenda cultural dels pròxims tres mesos, aquestes són les dates i els horaris. Bona sort a totes les comissions que participen en aquest concurs que organitza Junta Central Fallera, la regidoria de Cultura Festiva de l’Ajuntament de València amb l’Acadèmia Valenciana de la Llengua i Gas Natural.

Setembre

08/09/2017 – 22:00 hores

PLAÇA MERCAT DE RUSSAFA/ ADUOSADES / PROMOCIÓ

10/09/2017 – 18:00 hores

PLAÇA DEL DR. COLLADO/FINS QUE LA MORT ENS SEPARE/PROMOCIÓ

10/09/2017 – 22:00 hores

JUST VILAR – MERCAT DEL CABANYAL /LES COSES DE GOMES/ PROMOCIÓ

11/09/2017 – 22:00 hores

CADIÇ-RETOR FEMENIA – PUERTO RICO/FALLA AMBULANT DELS MONTY PYTHON / PROMOCIÓ

12/09/2017 – 22:00 hores

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA/ESTIU AL DESEMBRE/ PROMOCIÓ

13/09/2017 – 22:00 hores

SANCHIS BERGON – TURIA/UN EMBOLIC PER CASTIC/ PROMOCIÓ

17/09/2017  22:00 hores

TOMASOS – CARLES CERVERA/PARELLES DE FET, DE FET  PARELLES/ PROMOCIÓ

18/09/2017  22:00 hores

BORRULL – SOCORS /SOMIART/ PROMOCIÓ

19/09/2017  22:00 hores

VILA-NOVA DE CASTELLO – HORTICULTOR GALÁN/UNA FAMILIA MOLT PECULIAR/PROMOCIÓ

20/09/2017  22:00 hores

FRAI JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA /ZERO GRAUS/ PROMOCIÓ

21/09/2017 22:00 hores

GARCIA LORCA – OLTA /EL MALSOM/ PROMOCIÓ

25/09/2017  22:00 hores

PRIMADO REIG – VINAROS/EL DIMARTS ATRA VEGA/PROMOCIÓ

26/09/2017  22:00 hores

GENERAL BARROSO – LITOGRAFO PASCUAL I ABAD /I PER QUE NO?/ PROMOCIÓ

27/09/2017  22: 00 hores

ELS LLEONS – POETA MAS I ROS/A CAP DE LLOC/PROMOCIÓ

28/09/2017 22:00 hores

JOSEP SOTO MICO- SINDIC MOCHOLI/CINC XIQUES I UN CRIAT, JA TENIM L´EMBROLL ARMAT/PROMOCIÓ

imagen-teatre2-para-web

Octubre

01/10/2017  11:00 hores

QUART EXTRAMURS – VELÁZQUEZ /PALMIRA I EL GUINYOL MÁGIC/INFANTIL

ARQ. OLAECHEA – SANT MARCE-LI /FANTASMADES/INFANTIL

01/10/2017 18:00 hores

FRAI JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA /TOC TOC/ JUVENIL

JESUS – SANT FRANCESC DE BORJA/JÓLIBUD EM MATA/ JUVENIL

 02/10/2017 22:00 hores

MARIÀ BENLLIURE- ACEQUIA DE TORMOS /TRES /PROMOCIÓ

03/10/2017 22:00 hores

ESCULTOR GARCIA MAS – PORT DE SANTA MARIA/EIXA PORTA/PROMOCIÓ

05/10/2017  22:00 hores

AV. REGNE DE VALENCIA – DUC DE CALABRIA/NO ESTEM TOGETHER/ PROMOCIÓ

10/10/2017 22:00 hores

SEVILLA – DENIA  /LES FERIDES DEL VENT/PROMOCIÓ

11/10/2017  22:00 hores

GUILLEM DE CASTRO-TRIADOR /UN CADÀVER A LES DEU/PROMOCIÓ

12/10/2017– 11:00 hores

VILA-NOVA DE CASTELLO-HORTICULTOR GALAN /DESGAVELL/ INFANTIL

L´ELIANA-CID /UN MONSTRE EN EL MEU ARMARI/ INFANTIL

12/10/2017  18:00 Hores

RIPALDA – SOGUEROS /UNA VESPRADA AMB MOLIERE /JUVENIL

14/10/2017  11:00 hores

JOSEP SOTO MICO – SINDIC MOCHOLI/ÚLTIM ASSAIG/INFANTIL

GARCIA LORCA – OLTA/SENTENCIA MENUDA, MENUDA SENTENCIA/INFANTIL

14/10/2017 18:00 hores

STA. MARIA MICAELA – MARTI L´HUMA/L´ÚLTIM SOPAR/JUVENIL

14/10/2017  22:00 hores

BARRACA – TRAV. ESGLESSIA DEL ROSARI/VIDA,FETS I MORTUORI DEL VALENT DON JUAN TENORI /PROMOCIÓ                                 

15/10/2017 11:00 Hores

FRAI JACINT RODRIGUEZ – PINTOR CORTINA/AIXO ERA I NO ERA/INFANTIL

MARIA BENLLIURE – ACEQUIA DE TORMOS/TIRANT LO CLOW/INFANTIL

15/10/2017 18:00 hores

DUC DE GAETA – POBLA DE FARNALS/VALGA´M ZEUS!/ JUVENIL

15/10/2017 22:00 hores

L´ELIANA – CID/DE LA LLIMONA AL XAMPANY/PROMOCIÓ

16/10/2017 22:00 hores

QUART-PALOMAR /MODES DEITÉS/ PRINCIPAL

17/10/2017 22:00 hores

STA. MARIA MICAELA-MARTI L´HUMA/LO INVISIBLE /PRINCIPAL

18/10/2017 22:00 hores

CADIÇ – RETOR FEMENIA – PUERTO RICO /RUMORS / PRINCIPAL

23/10/2017  22:00 hores

PINTOR SALVADOR ABRIL-PERIS I VALERO/EL SEPTIM SOBRE /PRINCIPAL

24/10/2017 22:00 hores

PLAÇA DE LA MERCE/RÉQUIEM /PRINCIPAL

25/10/2017  22:00 hores

ARQUEBISBE OLAECHEA-SANT MARCE-LI/LES BICICLETES SÓN PER A L´ESTIU/PRINCIPAL

29/10/2017 11:00 hores

SANTA MARIA MICAELA – MARTI L´HUMA/”LA”LIADA”…I NO ÉS D´HOMER/INFANTIL

NORD – DR. ZAMENHOFF /UN ASSAIG DIFERENT/INFANTIL

Novembre

06/11/2017 22:00 hores

CADIZ – DENIA/SER O NO SER. UN DRAMA PER FER/PRINCIPAL

13/11/2017  22:00 hores

AV. GIORGETA-ROIS DE CORELLA/TOTES MORTES /PRINCIPAL

14/11/2017 22:00 hores

SEVILLA – DENIA /MARIBEL I L´ESTRANYA FAMIlIA /PRINCIPAL

15/11/2017  21:00 hores

ARXIDUC CARLES-MUSIC GOMIS /BEBE /PRINCIPAL

Desembre

04/12/2017 21:30 hores

RUBEN DARIO – FRAI LLUIS COLOMER/ELS 80 SON NOSTRES /JUVENIL

SAGUNT – SAN ANTONI – PARE URBÀ/TRES REFLEXIÓNS ESTÈTIQUES/JUVENIL

05/12/2017 22:00 hores

L´ELIANA-CID /OSCAR /PRINCIPAL

 

Més informació en: www.fallas.com

Previous post

Qui són els Jurats de les Falleres Majors de València 2018 i les seues Corts d'Honor

Next post

Es tiempo de festeras