L’emoció de les Falles 2019 ha encés este cap de setmana metxa amb les preseleccions de les candidates a les Corts d’Honor Infantil i Major. Un correfoc en seda que esclatarà en la cita de la Fonteta. Juliol és el mes que enceta el somni de 304 falleres que volen ocupar “the front row” com diuen les passarel·les internacionals. Una primera fila per la qual cal estar preparada.

Mentre a casa totes elles preparen els models que lluiran a l’estiu per a convéncer el primer jurat, éste valora no sols l’harmonia que ha de fer brillar les elegides. No sols es tracta d’una elecció individual, sinó que cal pensar en dos pomells de 13 flors cadascun que facen una pinya i puguen assolir juntes la responsabilitat de la representació de la Gran Festa.

DSC_1567--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1568--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1587--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1618--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1596--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1591--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1569--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1574--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1571--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
DSC_1562.jpg-Preselecció-Falles-2019-P
DSC_1577--Preselecció-Falles-2019-Palau-Indumentat
preselecciones- 18-Valencia
preselecciones- 18-Valencia
preselecciones- 18-Valencia
preselecciones- 18-Valencia

Aquest divendres sonaven els primers noms de les afortunades als peus del Palau de la Música de València. La festa començava a les deu de la nit per a tres sectors plens de brillants perfils fallers. Una festa que s’ha repetit al llarg del cap de setmana.

Sector Quatre Carreres

Aquestes són les elegides de Quatre CarreresValeria Calderón Castells, Falla Sapadors – Vicent LLeó; Claudia Fernández Soler, Falla Carrera de Malilla – Enginyer J. Benlloch; Adriana Blanquer Moreno, Falla Angel Villena – Pintor Sabater i amb elles les senyoretes, Paula Maestro García, Falla Grabador Jordán – Escultor Pastor; Andrea López Salvador, Falla Carrera de Malilla – Illa Cabrera i Lorena Guijarro Delas, Falla Poeta García Lorca – Oltà.

2018_055_fi.jpg-Indumentat-Valeria-Calderón-Castells---Falla-Sapadors---Vicent-LLeó-(55)
Valeria Calderón Castells, Falla Sapadors – Vicent LLeó
2018_101_fi-Claudia-Fernández-Soler---Falla-Carrera-de-Malilla---Enginyer-J.-Benlloch-(101)
Claudia Fernández Soler, Falla Carrera de Malilla – Enginyer J. Benlloch
2018_307_f-Indumentati-Adriana-Blanquer-Moreno---Falla-Angel-Villena--Pintor-Sabater-(307)
Adriana Blanquer Moreno, Falla Angel Villena – Pintor Sabater
2018_195_fm-Indumentat-Paula-Maestro-García---Falla-Grabador-Jordán---Escultor-Pastor-(195)
Paula Maestro García, Falla Grabador Jordán – Escultor Pastor
2018_276_fm-Indumentat-Andrea-López-Salvador---Falla-Carrera-de-Malilla---Illa-Cabrera-(276)
Andrea López Salvador, Falla Carrera de Malilla – Illa Cabrera
2018_324_fm-Indumentat-Lorena-Guijarro-Delas---Falla-Poeta-García-Lorca--Oltà-(324)
Lorena Guijarro Delas, Falla Poeta García Lorca – Oltà

Sector Pla del Reial – Benimaclet

Al mateix temps eren triades aquestes xiques del sector Pla del Reial – Benimaclet: Marina Atienza Campillo, Falla Pare Alegre – Enric Navarro; Daniela Alcoy Damià, Falla Cuenca Tramoyeres – Guardia Civil i Mar Costa Martínez, Falla Vicent Sancho Tello – Xile amb les senyoretes Rebeca Pardo Castillo, Falla Exposició – Micer Mascó; Paula González Domínguez, Falla Molinell –  Alboraia i Patricia Santamatilde Martín, Falla Cuenca Tramoyeres – Guardia Civil.

2018_241_fi-Indumentat-Marina-Atienza-Campillo---Falla-Pare-Alegre--Enric-Navarro-(241)
Marina Atienza Campillo, Falla Pare Alegre – Enric Navarro
2018_270_fi-Indumentat-Daniela-Alcoy-Damià---Falla-Cuenca-Tramoyeres--Guardia-Civil-(270)
Daniela Alcoy Damià, Falla Cuenca Tramoyeres – Guardia Civil
2018_330_fi-Indumentat-Mar-Costa-Martínez---Falla-Vicent-Sancho-Tello---Xile-(330)
Mar Costa Martínez, Falla Vicent Sancho Tello – Xile
2018_022_fm-Indumentat-Rebeca-Pardo-Castillo---Falla-Exposició--Micer-Mascó-(22)
Rebeca Pardo Castillo, Falla Exposició – Micer Mascó
2018_120_fm-Indumentat-Paula-González-Domínguez---Falla-Molinell---Alboraia-(120)
Paula González Domínguez, Falla Molinell – Alboraia
2018_270_fm-Indumentat-Patricia-Santamatilde-Martín---Falla-Cuenca-Tramoyeres--Guardia-Civil-(270)
Patricia Santamatilde Martín, Falla Cuenca Tramoyeres – Guardia Civil

Sector Russafa B

Les afortunades del sector Russafa B són: Adriana Molina Bernabé, Falla Càdis – Els Centelles; Leire Saenz de Miera Escrihuela, Falla Castelló – Sogorb; Susana Yagüe Bodoque, Falla Peris i Valero  – Cuba i Alba Mª Giner Sánchez, Falla Cadis – Retor Femenia – Puerto Rico.

2018_027_fi-Indumentat-Adriana-Molina-Bernabé---Falla-Càdis-Els-Centelles (27)
Adriana Molina Bernabé, Falla Càdis – Els Centelles
2018_039_fi-Indumentat-Leire-Saenz-de-Miera-Escrihuela---Falla--Castelló---Sogorb--(39)
Leire Saenz de Miera Escrihuela, Falla Castelló – Sogorb
2018_239_fm.jpg-Indumentat-Susana-Yagüe-Bodoque---Falla-Peris-i-Valero---Cuba-(239)
Susana Yagüe Bodoque, Falla Peris i Valero – Cuba
2018_348_fm-Indumentat Alba Mª Giner Sánchez - Falla Cadis-Retor Femenia-Puerto Rico (348)
Alba Mª Giner Sánchez, Falla Cadis- Retor Femenia – Puerto Rico

Sector Pilar – Sant Francesc

Dissabte es desvetllaren les elegides del sector Pilar – Sant Francesc: Julia Claver Cifre, Falla Quart – Palomar; María Ferrer Valls, Falla Peu de la Creu – En Joan de Vila-rasa; Marta García Cañadas, Falla Sant Vicent – Periodista Azzati;  Ana Soler Albuixech, Falla Quart – Palomar; Celia María García Palanca, Falla Sant Vicent – Periodista Azzati i Ana Martínez Redó, Falla Plaça En Sendra – Coll.

Julia Claver Cifre - Falla Quart-Palomar (17)
Julia Claver Cifre, Falla Quart-Palomar
María Ferrer Valls - Falla Peu de la Creu- En Joan de Vila-Rasa (29)
María Ferrer Valls, Falla Peu de la Creu- En Joan de Vila-rasa.
Marta García Cañadas - Falla Sant Vicent-Periodista Azzati (89)
Marta García Cañadas, Falla Sant Vicent – Periodista Azzati.
Ana Soler Albuixech - Falla Quart-Palomar (17)
Ana Soler Albuixech, Falla Quart – Palomar
Celia María García Palanca - Falla Sant Vicent-Periodista Azzati (89)
Celia María García Palanca, Falla Sant Vicent-Periodista Azzati.
Ana Martínez Redó - Falla Plaça En Sendra-Coll (92)
Ana Martínez Redó, Falla Plaça En Sendra – Coll.

Sector Patraix

La representació del sector de Patraix té aquests noms: Idoia Barberá Sanchis, Falla Plaça Patraix; Marta Ochando Hernández, Falla Pintor Pasqual Capuz – Fontanars i les senyoretes Inmaculada Sarrión Martín, Falla Mare de Deu de la Cabeça – J.María Mortes Lerma i Emilia Carbó Rubio, Falla Xiva – Francisco de Llano.

2018_130_fi-Idoia-Barberá-Sanchis---Falla-Plaça-Patraix-(130)
Idoia Barberá Sanchis, Falla Plaça Patraix
2018_327_fi-Marta-Ochando-Hernández---Falla-Pintor-Pasqual-Capuz-Fontanars-(327)
Marta Ochando Hernández, Falla Pintor Pasqual Capuz – Fontanars
2018_82_fm-Inmaculada-Sarrión-Martín---Falla-Mare-de-Deu-de-la-Cabeça-J.María Mortes Lerma
Inmaculada Sarrión Martín, Falla Mare de Deu de la Cabeça – J.María Mortes Lerma
2018_302_fm-Emilia-Carbó-Rubio---Falla-Xiva-Francisco-de-Llano
Emilia Carbó Rubio, Falla Xiva – Francisco de Llano

Sector Malva-Rosa Cabanyal-Beteró

Les falleres elegides aquest diumenge del sector Malva-Rosa Cabanyal-Beteró són: Vera Del Valle Ballester, Falla Malva-Rosa – Antoni Ponz – Cavite; Alba Mico Carcel, Falla Reina – Vicent Guillot; Daniela Sanchis Gallart, Falla Escalante – Marina i les senyoretes Paula Mª Gabarda Mas, Falla Barraca – Espada y Carla Contell Sanchis, Falla Escalante Marina.

2018_112_fi-Vera-Del-Valle-Ballester.-Falla-Malva-Rosa-Antoni-Ponz-Cavite-(112)
Vera Del Valle Ballester, Falla Malva-Rosa – Antoni Ponz – Cavite
2018_133_fi-Alba-Mico-Carcel.-Falla-Reina-Vicent-Guillot-(133)
Alba Mico Carcel, Falla Reina – Vicent Guillot
Daniela Sanchis Gallart. Falla Escalante-Marina (208)
Daniela Sanchis Gallart, Falla Escalante – Marina
Paula Mª Gabarda Mas. Falla Barraca-Espada (49)
Paula Mª Gabarda Mas, Falla Barraca – Espada
2018_181_fm-Lisa-Volgesberger.-Falla-Barri-Betero-(181)
Lisa Volgesberger, Falla Barri Beteró
2018_208_fm-Carla-Contell-Sanchis.Falla-Escalante-Marina-(208)
Carla Contell Sanchis, Falla Escalante Marina

El proper cap de setmana és el torn de Pla del Remei-Gran Via, Mislata, Russafa A, Algirós, Botànic-La Petxina, Rascanya, Benimàmet-Burjassot-Beniferri i Jesús. Bona sort a totes en este camí que continua en l’elecció de les 26 xiques i xiquetes després de les vacances d’estiu al Pavelló de la Font de Sant Lluís, La Fonteta.

Fotografies: Indumentat, JCF i Laura Ballester.

Entrada anterior

Villanueva de Castellón ya tiene Falleras Mayores: Alba González y la niña Mar Coque

Siguiente entrada

Tissora celebra su gala de fin de curso en el Palau de les Arts rodeado de estrellas de la costura